banner_koronawirus KORONAWIRUS_SENIORZY baner_piecza

Tarnowski Tydzień Seniora

img info30 września rozpoczyna się Tarnowski Tydzień Seniora. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Klucz do szczęścia”. Od poniedziałku do piątku w środowiskach senioralnych czekać będzie ponad 30 bezpłatnych propozycji, m.in. Zumba, Tai Chi, zajęcia taneczne, warsztaty artystyczne, wszystko o nowoczesnych technologiach, e-zdrowie, spotkania w organizacjach działających na rzecz seniorów oraz bezpłatne badania i porady zdrowotne. Prologiem będzie Babie Lato - Senior Power (14:00-19:00) w najbliższą niedzielę na tarnowskich błoniach. Finał, Tarnowski Dzień Seniora, odbędzie w piątek 4 października o 14:30 w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim - Delegatura w Tarnowie.

Na wszystkie wydarzenia dla tarnowskich seniorów WSTĘP WOLNY.

Głównymi organizatorami Tarnowskiego Tygodnia Seniora są organizacje pozarządowe tworzące Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej wspólnie z Fundacją im. Hetmana Jana Tarnowskiego i Urzędem Miasta Tarnowa.

ico pdf Program Tarnowskiego Tygodnia Seniora

Więcej informacji tutaj: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Polityka-spoleczna-i-zdrowie/Dla-Seniora/Informacje-dla-seniorow2/TARNOWSKI-TYDZIEN-SENIORA

Nie znasz, nie otwieraj!

gr senior tauron

Darmowe leki dla seniorów

darmowe lekiPacjenci powyżej 75. roku życia od 1 września mają prawo do bezpłatnych leków z listy ministra zdrowia. Statystyczny pacjent w tym wieku kupił w ubiegłym roku w ciągu miesiąca pięć opakowań leków na receptę i zapłacił za nie 119 zł. Na liście znalazło się ponad tysiąc sto leków, zawierających 68 substancji czynnych, które na specjalnych receptach mogą przepisywać lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.

Bezpłatne recepty mogą wystawiać także niektóre pielęgniarki POZ. Takie prawo przysługuje ponadto lekarzom, którzy zaprzestali już wykonywania zawodu, ale wciąż wystawiają recepty sobie lub członkom najbliższej rodziny. Jeśli pacjent jest leczony środkami z wykazu bezpłatnych leków przez specjalistę powinien on przekazać tę informację lekarzowi POZ, który może wystawić specjalną receptę, dzięki czemu pacjent otrzyma darmowy lek w aptece. Warto podkreślić, że receptę na bezpłatne leki pacjent może otrzymać tylko w przychodni, która się nim opiekuje. W razie nieobecności konkretnego lekarza, receptę wypisuje osoba zastępująca go w tej samej przychodni, czy też w miejscu prowadzenia samodzielniej, indywidualnej praktyki lekarskiej.

Lista leków bezpłatnych poniżej:

ico pdf Lista bezpłatnych leków

"Senior na czacie"

senior na czacieZapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe "Senior na czacie"!

 Warunki uczestnictwa:

• ukończone 55 lat
• adres zamieskania w Tarnowie

 

Zapewniamy:

 • miłą atmosferę
 • porady, naukę, rozrywkę i komunikację
 • elastyczne godziny spotkań
 • zakres tematyczny dostosowany do indywidualnych potrzeb
 • doradztwo w zakresie korzystania z komputera i internetu
 • spotkania indywidualne i grupowe

 

Zapraszamy!

Tarnów, Rynek 22
tel. 14 627 22 82trn wspolfinansowane

Projekt wspołfinansowany z budżetu miasta Tarnowa

 Projekt pn. "Senior na czacie" realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno - Gospodarczych EUROPA-POLSKA

Szczepienia przeciwko grypie

plakat-1 small

Wybory Tarnowskiej Rady Seniorów

W dniu 7 lipca 2015 roku na Zebraniu Wyborczym w Urzędzie Miasta Tarnowa, spośród 15 prawidłowo zgłoszonych kandydatów wybrano 8 członków Tarnowskiej Rady Seniorów na kadencję 2015-2019. Zebranie Wyborcze odbyło się na podstawie Uchwały Nr VII/56/2015 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 5 marca 2015 r. w sprawie powołania Tarnowskiej Rady Seniorów oraz nadania jej Statutu (Dz. Urz. Woj. Małop. poz.1605) oraz Zarządzenia Nr 177/2015 Prezydenta Miasta Tarnowa z dnia 22 maja 2015 r. w sprawie ogłoszenia wyborów na członków Tarnowskiej Rady Seniorów.

Wybrane zostały następujące osoby zgłoszone przez podmioty działające na rzecz seniorów, lub przez rady osiedli:

 1. Maria Halina Gawle - Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Tarnowie
 2. Maria Gogojewicz-Pęcherek - Katolickie Centrum Edukacji KANA
 3. Zofia Grzywacz - Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Rejonowy Tarnów
 4. Danuta Kisielewska – Stowarzyszenie Senior Na Czasie
 5. Grażyna Kondracka - Stowarzyszenie Medycyna Polska
 6. Maria Papuga - Rada Osiedla nr 5 Rzędzin
 7. Marian Sarkowicz - Rada Osiedla nr 2 Strusina
 8. Barbara Sierakowska-Karczewska - Stowarzyszenie Srebrne Skronie

W skład Tarnowskiej Rady Seniorów, poza wyżej wymienionymi osobami wejdzie również dwóch radnych Rady Miejskiej w Tarnowie wybranych przez tę Radę oraz dwóch członków wskazanych przez Prezydenta Miasta Tarnowa. Pełny skład osobowy Tarnowskiej Rady Seniorów powołany zostanie uchwała Rady Miejskiej w Tarnowie.

Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej

mcasSerdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów, pragnących aktywnie spędzić wolne chwile do zgłaszania swojego udziału w projekcie pn.: Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej (MCAS), które od maja 2015 r. aktywowały swoją działalność. Jest to zwycięski projekt trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego dla Miasta Tarnowa !!

Czytaj więcej...

Bezpieczny Senior

bezpieczny-senior

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie serdecznie zaprasza wszystkich Seniorów na spotkanie organizowane przez Policję w Tarnowie w ramach akcji pn.

Bezpieczny Senior”.

Spotkanie odbędzie się

w dniu 20 lutego 2015 r. (piątek) o godz. 10:00
w siedzibie Dziennego Domu Pobytu
w Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta
w Tarnowie, ul. Szpitalna 53.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie Z A P R A S Z A M Y !!!