img info30 września rozpoczyna się Tarnowski Tydzień Seniora. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Klucz do szczęścia”. Od poniedziałku do piątku w środowiskach senioralnych czekać będzie ponad 30 bezpłatnych propozycji, m.in. Zumba, Tai Chi, zajęcia taneczne, warsztaty artystyczne, wszystko o nowoczesnych technologiach, e-zdrowie, spotkania w organizacjach działających na rzecz seniorów oraz bezpłatne badania i porady zdrowotne. Prologiem będzie Babie Lato - Senior Power (14:00-19:00) w najbliższą niedzielę na tarnowskich błoniach. Finał, Tarnowski Dzień Seniora, odbędzie w piątek 4 października o 14:30 w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim - Delegatura w Tarnowie.

 

Na wszystkie wydarzenia dla tarnowskich seniorów WSTĘP WOLNY.

 

Głównymi organizatorami Tarnowskiego Tygodnia Seniora są organizacje pozarządowe tworzące Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej wspólnie z Fundacją im. Hetmana Jana Tarnowskiego i Urzędem Miasta Tarnowa.

 

ico pdf Program Tarnowskiego Tygodnia Seniora

 

Więcej informacji tutaj:

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Polityka-spoleczna-i-zdrowie/Dla-Seniora/Informacje-dla-seniorow2/TARNOWSKI-TYDZIEN-SENIORA

gr senior tauron

darmowe lekiPacjenci powyżej 75. roku życia od 1 września mają prawo do bezpłatnych leków z listy ministra zdrowia. Statystyczny pacjent w tym wieku kupił w ubiegłym roku w ciągu miesiąca pięć opakowań leków na receptę i zapłacił za nie 119 zł. Na liście znalazło się ponad tysiąc sto leków, zawierających 68 substancji czynnych, które na specjalnych receptach mogą przepisywać lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.

Bezpłatne recepty mogą wystawiać także niektóre pielęgniarki POZ. Takie prawo przysługuje ponadto lekarzom, którzy zaprzestali już wykonywania zawodu, ale wciąż wystawiają recepty sobie lub członkom najbliższej rodziny. Jeśli pacjent jest leczony środkami z wykazu bezpłatnych leków przez specjalistę powinien on przekazać tę informację lekarzowi POZ, który może wystawić specjalną receptę, dzięki czemu pacjent otrzyma darmowy lek w aptece. Warto podkreślić, że receptę na bezpłatne leki pacjent może otrzymać tylko w przychodni, która się nim opiekuje. W razie nieobecności konkretnego lekarza, receptę wypisuje osoba zastępująca go w tej samej przychodni, czy też w miejscu prowadzenia samodzielniej, indywidualnej praktyki lekarskiej.

Lista leków bezpłatnych poniżej:

ico pdf Lista bezpłatnych leków

senior na czacieZapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe "Senior na czacie"!

 Warunki uczestnictwa:

• ukończone 55 lat
• adres zamieskania w Tarnowie

 

Zapewniamy:

  • miłą atmosferę
  • porady, naukę, rozrywkę i komunikację
  • elastyczne godziny spotkań
  • zakres tematyczny dostosowany do indywidualnych potrzeb
  • doradztwo w zakresie korzystania z komputera i internetu
  • spotkania indywidualne i grupowe

 

Zapraszamy!

Tarnów, Rynek 22
tel. 14 627 22 82trn wspolfinansowane

Projekt wspołfinansowany z budżetu miasta Tarnowa

 Projekt pn. "Senior na czacie" realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno - Gospodarczych EUROPA-POLSKA