banner_koronawirus KORONAWIRUS_SENIORZY baner_piecza

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

phoca thumb m img 20190830 114915Tegoroczne obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbyły się 30 sierpnia na terenach zielonych Parku Sanguszków, gdzie byliśmy ugoszczeni przez działające na jego terenie Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”. Były nie tylko czasem święta tarnowskich rodzin zastępczych, ale również zakończeniem wakacji i pięknym rozpoczęciem nieubłaganie nadchodzącego roku szkolnego.

Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym powitaniem wszystkich rodzin zastępczych przez Zastępcę Prezydenta Miasta Tarnowa Panią Dorotę Krakowską oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Małgorzatę Proszowską. Następnie docenione zostały trzy rodziny zastępcze (dwie zawodowe i jedna niezawodowa), dzięki którym opiekę, troskę i poświęcenie otrzymało dziesięcioro dzieci. Wyróżnione rodziny otrzymały drobne upominki oraz dyplom uznania i podziękowania za pracę, którą codziennie wkładają w wychowanie młodego człowieka.

W trakcie obchodów dzieci mogły wpaść w wir wspaniałych zabaw i konkursów przygotowanych przez „Fabrykę Radości” zdobywając mnóstwo interesujących nagród oraz oddać się szaleństwu na dmuchanych zjeżdżalniach i skakańcach. Na rodziny czekała również kiełbaska z grilla, bigos przygotowany przez osoby z CRSiZ „Słoneczne Wzgórze” oraz słodki poczęstunek :)

Wspaniała zabawa oraz wspólne rozmowy były nie tylko możliwością do świetnie spędzonego czasu, ale również możliwością do integracji zarówno rodzin zastępczych jak i dzieci, a nadciągające nad Tarnów czarne chmury zostały rozwiane przez radosne okrzyki naszych najmłodszych uczestników.


Dziękujemy wszystkim rodzinom i dzieciom za cudownie spędzony dzień.

Dziękujemy Pani Kierownik Agnieszce Hulskiej i osobom z Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej - Zakład Aktywności Zawodowej "Słoneczne Wzgórze"
za serdeczne przyjęcie, uśmiech i zaangażowanie.

Dziękujemy animatorom z „Fabryki Radości” za niezapomnianą zabawę.

 

Dziękujemy także naszym sponsorom dzięki którym ten dzień pozostanie na długo we wspomnieniach dzieci :
Panu Piotrowi Chrapusta
Piekarni „Kazibut” Starzec Sp. J. z Tarnowa

Sklepowi Spożywczo Przemysłowemu Boda Anna Boda z Tarnowa

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

Zdjęcia można również oglądnąć na stronie miasta Tarnowa: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Galerie-zdjec/Miasto/Galeria-Miasto-2019/Obchody-Dnia-Rodzicielstwa-Zastepczego