Środowiskowy model leczenia w psychwiatri dzieci i młodzieży

Rodzice, dzieci i młodzież potrzebujący wsparcia psychologicznego, mogą już korzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów, oferowanej w ramach Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, funkcjonującego przy Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie z siedzibą przy ul. Mostowej 6.

Oferta Ośrodka skierowana jest do:

  • Dzieci i młodzieży (do 21 r.ż. jeśli uczą się jeszcze w szkołach ponadpodstawowych);
  • Rodzin dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia;
  • Otoczenia – instytucji i organizacji pracujących z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami (w ramach konsultacji prowadzonych na rzecz profesjonalistów).

Ośrodek zatrudnia wyspecjalizowany zespół profesjonalistów zdrowia psychicznego (psychologów, psychoterapeutów, terapeutę środowiskowego).

Porady, wizyty, konsultacje są bezpłatne – odbywają się w ramach kontraktu z NFZ, nie jest wymagane skierowanie.

Pierwsze spotkanie odbywa się w ciągu siedmiu dni roboczych od momentu zgłoszenia. Terapia dostosowana jest do potrzeb pacjenta i może obejmować: diagnozę problemów i wskazanie najlepszego sposobu postępowania, interwencję w kryzysie, psychoterapię indywidualną, terapię rodzinną, terapię grupową, psychoedukację, sesje wsparcia. Część oddziaływań (szczególnie terapia rodzinna), może odbywać się na terenie domu pacjenta (porady środowiskowe). W ramach „pracy środowiskowej”, istnieje możliwość (za zgodą wszystkich zainteresowanych), wizyty w szkole, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, placówce gdzie popołudniami przebywają dzieci i młodzież, czyli wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność udzielenia wsparcia psychologicznego.

Podstawowym zadaniem nowo powstałego Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, jest być blisko pacjenta i jego rodziny, myśleć o jego problemach możliwie szeroko (systemowo), interesować się nie tylko jego zaburzeniem psychicznym, ale także jego życiem, zadaniami rozwojowymi, funkcjonowaniem szkolnym czy rówieśniczym.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej Ośrodek pracuje zarówno stacjonarnie jak i zdalnie – za pomocą kontaktu on-line.

Osoby zainteresowane szczegółowe informacje na temat działalności Ośrodka uzyskają kontaktując się z:

  • mgr Iwoną Wróbel – Przebięda Psychologiem Terapeutą Środowiskowym
    pod numerem tel: 667702883 lub mailowo:
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dane tele-adresowe Ośrodka

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologiczno-Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Tarnowie
Zespół Przychodni Specjalistycznych
ul. Mostowa 6
33-100 TARNÓW

 

REJESTRACJA TELEFONICZNA:
14 632 42 61

REJESTRACJA INTERNETOWA:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(z podaniem danych dziecka, w tym numeru PESEL).