Informacja

Z przyjemnością informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs pt. ,,2020 – CZAS ODKRYWANIA SIEBIE”, skierowany do dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych z terenu Miasta Tarnowa.

Jury konkursu w składzie: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie oraz koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej przyznało 3 nagrody główne oraz upominki dla pozostałych uczestników konkursu.

 

Oto lista zwycięzców:

I  Miejsce – Angelika, lat 9 i Wiktor, lat 12

II miejsce –  Kaja, lat 8

III miejsce – Kacper, lat 8

 

Każdemu uczestnikowi należą się gratulacje za włożony trud i pomysłowość. Podziękowania kierujemy również w stronę rodziców zastępczych za Ich zaangażowanie i współpracę.

 

Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać swoją twórczość.

 

Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

 

Informacja

Plakat projektu "Wróć z POWERem!"

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Wróć z POWERem!”. Projekt pomógł już ponad stu młodym osobom. Wśród nich jest też pani Żaneta, która po kilku latach w Irlandii zdecydowała się na powrót do kraju.

Jej historię można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=2pbGnaxJ4Lc

 

Projekt „Wróć z POWERem!” jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Jeśli:

  • masz mniej niż 30 lat,
  • byłeś co najmniej pół roku za granicą,
  • niedawno stamtąd wróciłeś (albo dopiero zamierzasz wrócić),

zgłoś się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie! Nie musisz być bezrobotny, projekt pomaga także tym, którzy znaleźli już pracę.

 

Pracownicy WUP w Krakowie pomogą Ci wykorzystać Twój bagaż zagranicznych doświadczeń na polskim rynku pracy!

 

Zadzwoń

504 12 14 80

lub napisz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Informacja

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW O ŚWIADCZENIE ŚWIADCZENIA RODZINNE, ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO

NA NOWY OKRES 2021/2022

 

drogą elektroniczną od 1 lipca 2021 r. za pośrednictwem :

osobiście drogą tradycyjną w formie papierowej wnioski można złożyć od 1 sierpnia 2021 r. w następujący sposób:

  • przesłać pocztą na adres Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej al. Matki Bożej Fatimskiej 9, 33-100 Tarnów,
  • wypełniony, podpisany wniosek wraz z kompletem dokumentów zapakowany w kopertę lub koszulkę można wrzucić do skrzynki podawczej w budynku przy al. Matki Bożej Fatimskiej 9 – na parterze, boczne wejście oraz w budynku przy ul. Granicznej 8A oraz Goldhammera 3 sala nr 8 parter - od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 -15.30

 

W przypadku problemów z wypełnieniem wniosków proszę kontaktować się telefonicznie z pracownikami Działu Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych pod nr telefonów: 14 688 20 06, 14 688 20 09, 14 688 20 10.

Informacja

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2021 r. (Dz. U. z 2021 poz. 1092) w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu ,, Dobry Start” od 1 lipca 2021r. wnioski o przyznanie świadczenia rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych składają tylko i wyłącznie w formie elektronicznej, a przyjmowaniem i obsługą wniosków zajmować się będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Powyższa zmiana dotyczy wszystkich dzieci, w tym dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Od bieżącego roku wniosków o przyznanie świadczenia nie będzie już można składać, tak jak miało to miejsce w ubiegłych latach w formie tradycyjnej (papierowej) w Dziale ds. Pieczy Zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie.

Rodzice zastępczy, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych wniosek mogą złożyć od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko drogą elektroniczną -z portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość.